piątek, 14 listopada 2014

Kwieciste ciasteczka.

Składniki:

  • 500g kruchego ciasta
  • 10 drewnianych wykałaczek
  • Cukier puder do dekoracji
  • Trochę dżemu
  • Cukier puder
  • Barwniki spożywcze
  • Klej cukierniczy do dekoracji    

Przygotowanie:

Najpierw rozgrzej piekarnik w 160 stopniach.Potem rozwałkuj kruche ciasto (nasyp trochę mąki by się nie przyklejało) i wytnij serduszka.Przenieś je na blaszkę z papierem do pieczenia.W serduszka wbij wykałaczki i włóż blaszkę do piekarnika na 25 min OSTROŻNIE!
Lukier-wystarczy wymieszać kilka kropli cytryny z cukrem pudrem i jajka.Gdy ciasta będą się chłodzić rozdziel lukier do 3 misek i dodaj barwniki spożywcze (oczywiście każdy w inną miskę).Teraz została sama przyjemność DEKOROWANIE!!!To czysta przyjemność użyjcie wyobraźni.
Zdjęcie ciasteczek Angie.:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz